Santander też udostępni wpłatomaty do bilonu

Konto Max oszczędnościowe w Santander Bank Polska

Za kilka miesięcy Santander w trzech swoich placówkach postawi wpłatomaty do bilonu. Jednak w przeciwieństwie do maszyn NBP będą one dostępne tylko dla klientów banku kierowanego przez Michała Gajewskiego i nie będą wydawać banknotów.

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że NBP w każdym swoim oddziale wojewódzkim postawił automaty do wymiany bilonu na banknoty. Jak donoszą media, darmowa i dostępna dla wszystkich usługa cieszy się dużą popularnością. Niektórzy są w stanie jednorazowo zamienić kilogramy monet na kilkaset złotych w papierkach.

Gdzie Santander postawi wpłatomaty do bilonu?

Z ustaleń bloga Obiektywne Finanse wynika, że identyczne maszyny udostępni swoim klientom Santander. Staną one w jego oddziałach w:

oddziały Santander Banku, gdzie staną wpłatomaty do bilonu
  • Rawiczu (I oddział), przy ul. Rynek 18
  • Wrocławiu (I oddział), przy ul. Rynek 9/11 i
  • Kłodzku (I oddział), przy ul. Kościuszki 7.

Dlaczego tam? – Dobór placówek nie jest przypadkowy i wynika z potrzeb naszych klientów – wyjaśnia Ewa Krawczyk z biura prasowego banku kierowanego przez Michała Gajewskiego.

Z urządzeń będą mogli korzystać klienci ze wszystkich segmentów, w tym przedsiębiorcy i osoby indywidualne. Usługa będzie dla nich bezpłatna. Pilotażowe rozwiązanie ma być dostępne w drugiej połowie tego roku.

Wpłatomat do bilonu CDS 9 firmy Suzo Happ. Podobny stanie w placówkach Santandera

Automat do wymiany bilonu, który ochrzczono już drobniakomatem, po przeliczeniu monet wydrukuje potwierdzenie transakcji, z którym trzeba będzie udać się do kasjera. Na tej podstawie zaksięguje on na koncie klienta zdeponowaną kwotę.

Maszyna zadziała więc jak wpłatomat – tyle że na monety. Zresztą pod taką nazwą, czyli wpłatomat do bilonu, urządzenie funkcjonuje w branży.

Rozwiązanie będzie więc funkcjonować inaczej niż w NBP. Tam klient, na podstawie wydruku z urządzenia, otrzymuje w kasie gotówkę w formie banknotów.

Wpłatomaty bilonowe w placówkach Santandera

[Aktualizacja 22 sierpnia 2021]

Z naszych ustaleń wynika, że wpłatomaty do bilonu działają już w placówkach Santandera we Wrocławiu, Rawiczu i Kłodzku.

wpłatomat do bilonu Santandera
fot. Santander Bank Polska

Rozwiązanie spotkało się z pozytywnym przyjęciem zarówno ze strony klientów, jak i doradców. Urządzenia znajdują się w lokalizacjach, które miały wysoki obrót gotówki w bilonie – mówi Ewa Krawczyk.

Na razie bank nie planuje instalowania tego rodzaju maszyn w kolejnych swoich oddziałach.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.