Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku daje zarobić 5%

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Bank

W promocji na nowe środki Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku zapewnia 5 proc. odsetek. To jedna z najwyższych stawek na rynku. Do tego dochodzą również bardzo konkurencyjne lokaty na 5-6 proc. A nowi klienci, którzy otworzą konto osobiste, mogą jeszcze wzbogacić się o 400 zł.

Rosnąca konkurencja sprawia, że banki niemal z tygodnia na tydzień podnoszą oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych. W przypadku niektórych organizacji, kontrolowanych bezpośrednio lub pośrednio przez skarb państwa, dochodzi jeszcze presja polityczna na to, by oferować wyższe odsetki na depozytach.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku w promocji na nowe środki

Po części tak jest z Alior Bankiem. W ramach 25. edycji promocji na nowe środki na Koncie Mega Oszczędnościowym płaci on już 5 proc. w skali roku. Przez ostatni miesiąc proponował 4 proc., a jeszcze w kwietniu – 3 proc. U progu wiosny było to 1,7 proc.

Pozostałe warunki oferty specjalnej nie zmieniły się. Zatem podwyższona stawka obowiązuje przez cztery miesiące i obejmuje kwoty do 200 tys. zł.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku

By z niej skorzystać, trzeba:

  • mieć lub otworzyć ROR w Alior Banku (można na tym zyskać do 400 zł premii),
  • zasilać go co miesiąc min. 2 tys. zł (jednorazowo),
  • zapewnić na koncie oszczędnościowym nowe środki, czyli nadwyżkę względem stanu z 3 czerwca (przy wyliczaniu salda początkowego bank bierze pod uwagę stan na rachunkach bieżących, oszczędnościowych i lokatach z tego dnia).

Podwyżka sprawiła, że Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku zalicza się do najlepiej oprocentowanych na rynku. Obecnie więcej płacą tylko dwie instytucje [sprawdź ranking].

Dodatkową zaletą są nielimitowane przelewy wewnętrzne, czyli na konto osobiste. Konkurencja pozwala zwykle na jeden taki transfer w miesiącu. Za kolejne pobiera nawet 10 zł.

»otwieram Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku na 5% z premią«

Lokaty w Alior Banku też dobrze oprocentowane

To nie koniec dobrych wiadomości dla klientów. Alior Bank podniósł również oprocentowanie lokat. Teraz można na nich zarobić 4-6,5 proc. Najbardziej korzystnie wypadają:

lokaty długoterminowe
fot. freeimages.com
  • lokata mobilna na 6 proc. na 100 dni (dla aktywujących po raz pierwszy aplikację Alior Mobile) – w ofercie od 13 czerwca,
  • lokata 12-miesięczna na nowe środki na 6 proc.,
  • depozyt 9-miesięczny na nowe środki na 5,5 proc.

Seniorom, czyli osobom mającym co najmniej 60 lat, instytucja kontrolowana przez PZU proponuje 15-miesięczną Lokatę Nestor na 5 proc. z kwartalną wypłatą odsetek. Depozyt zakłada się wyłącznie w oddziale. Wymagane są comiesięczne wpływy na ROR min. 1,5 tys. zł (najlepiej z tytułu jakiegoś świadczenia, bo to drugi warunek).

Alior Bank zapowiedział już, że w nowej promocji, która rozpocznie się 26 lipca, nie podniesie promocyjnego oprocentowania. Zostanie ono na 5 proc. Jednak zwiększy stawki na lokatach na nowe środki – nawet do 7 proc.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.