Konto SuperOszczędnościowe Citibanku na 6%

Konto SuperOszczędnościowe Citibanku citi handlowy

Konto SuperOszczędnościowe Citibanku ze stawką 6 proc. to tylko jeden z kilku atrakcyjnych produktów tej instytucji. Otworzymy tam bezpłatny ROR z darmową kartą płatniczą i bankomatami oraz wyrobimy darmową kartę kredytową ze zwrotem za zakupy. Możemy też odkładać dewizy, za co otrzymamy odsetki.

Presja polityczna, nowe obligacje skarbowe, podniesienie stopy rezerwy obowiązkowej, wojna na Ukrainie – kilka czynników złożyło się na to, że w ostatnich miesiącach bardzo mocno wzrosło oprocentowanie lokat. Jest ono najwyższe od siedmiu lat. Oczywiście wszystko zaczęło się od rozpoczętego w październiku 2021 r. cyklu zacieśnienia polityki pieniężnej, czyli wzrostu kosztu pieniądza.

W efekcie w górę poszły też średnie stawki na kontach oszczędnościowych. Jeszcze jesienią na przeciętnym rachunku a vista można było zarobić 0,03 proc. w skali roku. Wg najnowszych danych NBP średnia wzrosła do 0,17 proc.

Konto SuperOszczędnościowe Citibanku z zaletami i wadami

Naturalnie nie wszystkie banki podnoszą oprocentowanie konta oszczędnościowych w jednakowym tempie. Do lepszych ofert należy Konto SuperOszczędnościowe Citibanku. Po kolejnej podwyżce (z 3,5 proc.) stawka wynosi teraz 6 proc. w skali roku. Obecnie tylko Getin Bank płaci więcej [zobacz ranking kont oszczędnościowych].

[Edytowany 10 stycznia 2023] Na innym koncie oszczędnościowym Citibank płaci aż 8,6 proc. Sprawdź warunki promocji.

waloryzacja składek emerytalnych
fot. Pixabay.com

Tak atrakcyjne oprocentowanie jest naliczane bezterminowo, czyli do odwołania. Nie ma tu żadnej promocji. Jednak obejmuje ono kwoty do 20 tys. zł. Od nadwyżki organizacja kierowana przez Elżbietę Światopełk-Czetwertyńską nalicza 2,5 proc.

Wadą jest to, że nie otrzymujemy odsetek za miesiąc, w którym wypłacimy środki. Takie ograniczenie nie obowiązuje na zwykłym koncie oszczędnościowym ze stawką 2,5 proc. bez limitu kwotowego.

W miesiącu można wykonać jeden darmowy przelew wychodzący. Każdy kolejny wiąże się z opłatą 10 zł. Wszystko to ma zmobilizować klienta do tego, by sięgał po oszczędności jak najrzadziej.

»zakładam Konto SuperOszczędnościowe w Citibanku na 6% z ROR-em«

Darmowe konto osobiste z bankomatami za 0 zł

By założyć Konto SuperOszczędnościowe Citibanku, trzeba mieć tam ROR. Najtańszą, bo darmową, opcją jest CitiKonto.

Otworzymy je:

  • na smartfonie metodą na selfie,
  • przez kuriera albo
  • w oddziale.
brak opłat za konto osobiste

Ale tych ostatnich Citi Handlowy ma tylko kilkanaście. W dodatku są one zlokalizowane jedynie w największych miastach.

Nie płacimy za prowadzenie CitiKonta ani za obsługę karty płatniczej. Do tego możemy cztery razy w miesiącu bez prowizji pobrać gotówkę z dowolnego bankomatu w Polsce i na świecie (każda kolejna operacja to 8 zł) oraz wysłać trzy przelewy ekspresowe (te na numer telefonu są nielimitowane).

Ważne! Choć Citibank nie pobiera opłaty za ROR, robi tak w przypadku Konta SuperOszczędnościowego. Danina wynosi 15 zł miesięcznie. Możemy jej uniknąć po zasileniu konta osobistego min. 3 tys. zł.

Oprocentowane konto walutowe i darmowa karta kredytowa

Warto dodać, że Citi Handlowy jest jednym z nielicznych banków, który płaci odsetki od środków na walutowych kontach oszczędnościowych. Obecnie jest to 0,05 proc. dla rachunku w USD oraz GBP.

karta kredytowa Citibank-BP Motokarta z money-backiem

Poza tym wyrobimy w nim darmową kartę kredytową. Chodzi o Motokartę BP z money-backiem za transakcje na stacjach paliw brytyjskiego koncernu.

To zaledwie jedna z dwóch takich ofert na rynku. Druga dostępna jest w Banku Pekao [czytaj więcej o Karcie Kredytowej z Żubrem].

No i do tego dochodzi premia za otwarcie CitiKonta. Nagroda sięga 450 zł w gotówce. Natomiast za kartę kredytową – do 600 zł.

»zapytaj o darmową kartę kredytową w Citibanku«


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.