Konto oszczędnościowe Getin Banku znów najlepsze na rynku

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

W kolejnej promocji Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku daje zarobić 8 proc. w skali roku. To najwyższa stawka na rynku. Do tego w instytucji kierowanej przez Marka Kempnego znajdziemy najwyżej oprocentowaną lokatę, która przynosi 8 proc. odsetek.

Po prawie trzech miesiącach Getin Bank odzyskał pozycję lidera w segmencie najwyżej oprocentowanych kont oszczędnościowych [sprawdź ranking]. Wszystko za sprawą nowej promocji na nowe środki (nr 16/2022), w której podniósł stawkę do poziomów niewidzianych od lat.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku w promocji na 7,5%

Teraz Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku daje zarobić 7,5 proc. 8 proc. w skali roku. Podwyższone oprocentowanie obejmuje kwoty do 200 tys. zł 400 tys. zł, czyli dwukrotnie mniejsze niż dotychczas. Jednak nadwyżka w przedziale 200-400 tys. zł pracuje w tempie 7 proc.

Przeczytaj, co dla klientów oznacza przymusowa restrukturyzacja Getin Banku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

Nie zmienił się okres naliczania wysokich odsetek. Nadal są to trzy miesiące (92 dni), licząc od dnia pierwszego wpływu nowych środków. Później obowiązuje stawka standardowa, czyli 0,05 proc.

Saldo początkowe wyznaczono na 13 października. Przy wyliczaniu nadwyżki Getin Bank uwzględnia stan produktów depozytowych. W myśl regulaminu są to: rachunki oszczędnościowe (w tym IKE), techniczne (służące do zakładania lokat) oraz lokaty.

By otrzymywać wyższe odsetki, należy:

  1. Wpłacić nowe środki
  2. Mieć lub założyć ROR, np. Konto Proste Zasady
  3. Wyrazić zgody marketingowe.

Promocja trwa do 20 listopada. Jednak instytucja kierowana przez Marka Kempnego już wielokrotnie ją przedłużała. Prawdopodobnie stanie się tak również pod koniec miesiąca.

»chcę założyć Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku na 8 % z ROR-em«

Najlepsza lokata na rynku także w Getin Banku

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku to obecnie najlepiej oprocentowany depozyt bieżący. Ale to nie koniec dobrych ofert oszczędnościowych. Organizacja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego zwiększyła też atrakcyjność lokat terminowych.

Teraz na 12-miesięcznej lokacie na nowe środki płaci już 8 proc. w skali roku. To najwyższa stawka na rynku. Identyczną ofertę znajdziemy jeszcze tylko w Credit Agricole oraz BFF Banking Group. Limit wpłat wynosi 180 tys. zł. Kwotę można podzielić na pięć depozytów.

lokaty długoterminowe i najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe we wrześniu 2022
fot. freeimages.com

Ważne! By założyć lokatę na nowe środki w Getin Banku, nie trzeba mieć ROR-u. Umowę zawiera się przez internet.

Poza okresem 12-miesięcznym dostępne są też depozyty z krótszym terminem zapadalności:

  • 6 miesięcy na 7 proc.,
  • 3 miesiące na 7 proc.,
  • 2 miesiące na 6,5 proc. (lokata mobilna).

Z wyjątkiem ostatniej na każdej można ulokować po 180 tys. zł i podzielić na pięć części. Wymagane są zgody marketingowe.

»zakładam lokatę na 8 proc. bez konta w Getin Banku«


Maciej Kusznierewicz

2 Komentarze

1 Trackback / Pingback

  1. Najlepsza lokata na rynku już na 8% - Obiektywne Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.