Konto OKO w ING Banku Śląskim na 7,9%

IKZE w ING Bank Śląski oraz oprocentowanie konta OKO

Klienci, którzy otworzą konto OKO w ING Banku Śląskim przy użyciu smartfona albo przelewem weryfikacyjnym, zarobią 7,9 proc. 6 proc. w skali roku. Nie muszą przy tym zakładać ROR-u. Jednak wtedy tracą szansę na premię 250 zł.

Mimo postępującego spadku oprocentowania depozytów i coraz silniejszej presji na obniżki kosztu kapitału przez RPP nie wszystkie banki rezygnują z walki o pieniądze klientów. Niektóre wciąż organizują promocje i oferują naprawdę solidne stawki.

Promocyjne konto OKO w ING Banku Śląskim w szczegółach

Najświeższym przykładem jest ING Bank Śląski, który na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (OKO) proponuje nowym klientom 7,9 proc. w skali roku. Daje mu to miejsce w rynkowej czołówce [zobacz ranking].

[Edytowany 12 września 2023] Ostre cięcie stóp procentowych przez RPP odbiło się na oprocentowaniu konta OKO ING Banku Śląskiego. W najnowszej promocji — zarówno dla nowych klientów, jak i na nowe środki — można na nim zarobić 6 proc.

Konto OKO Konto w ING Banku Śląskiego w promocji Bonus na starte online ze stawką 7,9%

Standardowo instytucja kierowana przez Brunona Bartkiewicza płaci 1,5 proc. W promocji na nowe środki jest to 7 proc. 6 proc. Wyższą stawkę nalicza przez trzy miesiące od otwarcia rachunku w ramach akcji „Bonus na start online” dla kwot do 200 tys. zł.

Nazwa promocji nie jest przypadkowa. By otrzymywać atrakcyjne oprocentowanie, należy umowę o konto OKO w ING Banku Śląskim zawrzeć w aplikacji Moje ING mobile (metoda na selfie) lub przelewem weryfikacyjnym [przeczytaj opis procedury zakładania konta na przelew]. W przeciwnym razie bank naliczy wspomniane 7 proc. 6 proc.

Trwająca do 10 października akcja skierowana jest do nowych klientów. Zgodnie z regulaminem chodzi o osoby, które od 12 września nie są stroną żadnej umowy z ING Bankiem Śląskim, w tym pożyczki, konta osobistego, oszczędnościowego, karty płatniczej, bankowości elektronicznej. Nie mogą być też pełnomocnikiem do żadnego produktu.

Otwarte Konto Oszczędnościowe bez ROR-u

Ważne! Konto OKOw ING Banku Śląskim jest kapitalizowane co miesiąc. Jednak bonusowe odsetki (4,5 proc.) bank wypłaci dopiero po zakończeniu promocyjnego okresu liczonego indywidualnie dla każdego klienta. Zatem stanie się to po trzech miesiącach od zawarcia przezeń umowy. Na koniec każdego miesiąca dopisze 1,5 proc.

aplikacja mobilna Moje ING, w którj otworzymy IKZE w ING Banku Śląskim

By mieć konto oszczędnościowe w ING Banku Śląskim, nie trzeba otwierać tam ROR-u. Jednak bez konta osobistego można tylko raz w miesiącu bez dodatkowych kosztów wypłacić środki z rachunku oszczędnościowego. Za każdy kolejny przelew organizacja z lwem w logo nalicza 9 zł.

To ograniczenie można obejść. Wystarczy w bankomacie własnym lub Planet Cash użyć Blika (wybiera się opcję transakcja bez karty). Uprzednio trzeba powiązać z nim rachunek.

Darmowy w prowadzeniu ROR można założyć bez karty. Aczkolwiek wtedy traci się szansę na zdobycie premii 250 zł za transakcje.

»Otwieram Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim na 6%«


Maciej Kusznierewicz

3 Trackbacks / Pingbacks

  1. Najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe w lipcu 2023 - Obiektywne Finanse
  2. Najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe w sierpniu 2023 - Obiektywne Finanse
  3. Dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe bez ROR-u - Obiektywne Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.