Darmowe konto dla freelancera na działalności gospodarczej

Konto Max oszczędnościowe w Santander Bank Polska

W ofercie Santandera pojawiło się konto dla freelancera prowadzącego działalność gospodarczą. To może być naprawdę dobre rozwiązanie dla drobnego przedsiębiorcy. Najważniejsze usługi ma bowiem za darmo. Do tego dochodzi money-back i dostęp do przestrzeni coworkingowej.

Z początkiem kwietnia Santander poszerzył ofertę rachunków firmowych. Wprowadził do niej konto dla freelancera prowadzącego działalność gospodarczą. Rachunek nazywa się Konto Firmowe Online i ma kilka cech, które sprawiają, że warto mu się przyjrzeć.

Na pewno wypada nieco korzystniej niż flagowe Konto Firmowe Godne Polecenia. Jednak nowego rachunku nie założą obecni klienci biznesowi Santandera. Dlaczego?

Bank ustanowił 12-miesięczną karencję. Oznacza to, że jeśli przedsiębiorca ma lub miał tam konto firmowe we wspomnianym okresie, nie założy nowego rachunku dla freelancera na działalności.

Konto dla freelancera od Santandera w szczegółach

W standardzie konto dla freelancera w Santanderze jest prowadzone za darmo bez konieczności spełniania żadnych warunków. Wymóg w postaci przelewu do ZUS-u dotyczy posiadaczy Konta Firmowego Godnego Polecenia, którzy chcą uniknąć 25-zł opłaty.

Darmowe konto dla freelancera na działalności gospodarczej w Santander Banku

Wszystkie zwykłe przelewy internetowe Elixir w PLN oraz SEPA (w EUR) klient, który zawrze umowę konto dla freelancera, zleca bezpłatnie. Nie ma tu żadnych limitów jak w Koncie Firmowym Godnym Polecenia (10 szt. miesięcznie).

Do tego w każdym miesiącu organizacja kierowana przez Michała Gajewskiego dorzuca gratis 10 przelewów natychmiastowych Blue Cash. Zwykle za takie transfery konkurencja pobiera co najmniej 10 zł od sztuki. Zresztą Santander robi tak w ramach Konta Firmowego Godnego Polecenia.

Za kartę do konta firmowego (do wyboru: Visa lub Mastercard) Santander nalicza 7 zł miesięcznie. Jednak właściciel drobnego biznesu może tej opłaty uniknąć. Jak? Albo wykonując plastikiem co miesiąc transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 400 zł, albo wyrażając zgody marketingowe.

aplikacja Santander Banku, gdzie dostępna jest Lokata mobilna

W drugim przypadku zyskuje też darmowy dostęp do wszystkich bankomatów w kraju i za granicą. Normalnie za korzystanie z obcych urządzeń przy użyciu karty płaci prowizję odpowiednio: 3,5 proc. (min. 5 zł) i 4 proc. (min. 10 zł + 2,8 proc. za przewalutowanie).

Jeśli nie wyrazi zgód marketingowych, z obcych maszyn może korzystać za darmo przy użyciu Blika.

Kolejną zaletą Konta Firmowego Onlinebezpłatne zlecenia stałe na rachunki w innych bankach. Zwykle Santander kasuje za to 3 zł od każdej dyspozycji. Podobnie jest przy poleceniu zapłaty. W ramach Konta Firmowego Godnego Polecenia kosztuje to 2 zł od dyspozycji.

Ile kosztuje nowe konto dla freelancera w Santanderze

↓UsługaKonto dla freelanceraKonto Firmowe Godne Polecenia
Prowadzenie (miesięcznie)0 zł25 zł / 0 zł*
Karta płatnicza (miesięcznie)7 zł / 0 zł**7zł / 0 zł**
Przelew internetowy Elixir (od sztuki)0 zł0-1,3 zł***
Przelew internetowy SEPA (od sztuki)0 zł0-1,3 zł***
Przelew natychmiastowy (od sztuki)0-10 zł***10 zł
Obce bankomaty (od każdej operacji kartą)3,5 % (min. 5 zł) / 0 zł****3,5 % (min. 5 zł) / 0 zł****
Money-back (miesięcznie)3%
(max 25 zł)
brak
Zlecenie stałe0 zł3 zł
Polecenie zapłaty0 zł2 zł
Wpłata / wypłata w oddziale0,65% (min. 20 zł)0,65% (min. 20 zł)
Wpłatomaty własne0 zł0 zł
Opracowanie: ObiektywneFinanse.pl. Źródło: TOiP banku. Stan na 22.04.2024

* – po wykonaniu przelewu do ZUS-u

** – po wykonaniu obrotów na łącznie min. 400 zł albo (konto dla freelancera) – udzieleniu zgód marketingowych

*** – miesięczny limit darmowych: 10 szt.

**** – 0 zł Blikiem lub (konto dla freelancera) po wyrażeniu zgód marketingowych

Premia za otwarcie konta dla freelancera na działalności

Przedsiębiorca otwierający w Santanderze konto dla freelancera może również starać się o premię sięgającą 2700 zł. Przy czym realnie będzie to mniejsza kwota. Część wymogów (umowa o terminal POS) będzie trudna spełnienia przez niektórych albo może wiązać się z kosztami (wymiana walut).

Na pewno w zasięgu każdej osoby decydującej się na Konto Firmowe Online jest 3-proc. money-back. Bank wypłaca go przez sześć miesięcy od każdej transakcji kartą debetową. Maksymalny zwrot wynosi 200 zł miesięcznie.

Umowa o konto osobiste i kredyt online w Santanderze na tablecie biometrycznym
fot. Karolina Grabowska || pixabay.com

Łatwym do zgarnięcia bonusem jest też podwojenie odsetek od półrocznej Lokaty Biznes Impet. Z tego tytułu można zyskać nawet 600 zł (przy depozycie na 80 tys. zł i stawce 1,5 proc.).

Warunkiem otrzymania wszystkich premii jest opłacenie składki na ZUS w każdym miesiącu.

Oprócz tego klient mający nowy rachunek firmowy ma bezpłatny dostęp do przestrzeni coworkgingowej w placówkach Santander Cafe. Póki co znajdują się one w największych metropoliach. Przedsiębiorca może w nich korzystać m.in. z sal konferencyjnych, Wi-Fi, drukarki.

Jak otworzyć Konto Firmowe Online? Freelancer prowadzący działalność gospodarczą zrobi to bez wychodzenia z domu. Do wyboru ma:

  • selfie na smartfonie,
  • wideoweryfikację,
  • kuriera.

»Chcę otworzyć darmowe Konto Firmowe Online w Santanderze«


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.