Konto oszczędnościowe w Banku Pekao na 5%!

Konto Przekorzystne i konto oszczędnościowe banku pekao

Zanim wyższe stopy procentowe doprowadzą do wzrostu oprocentowania depozytów, minie kilka-kilkanaście tygodni. Jednak już teraz otwierając konto oszczędnościowe w Banku Pekao, zarobimy 5 proc.! To stawka niewidziana od 2013 r. Warunek? Bycie rodzicem dziecka a wieku 6-12 lat.

Po ponad 16 miesiącach obowiązywania najniższych w historii Polski stóp procentowych Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o podniesieniu kosztu pieniądza. Od dziś, czyli 7 października, stopa referencyjna ma wartość 0,5 proc. Do tej pory było to 0,1 proc. To pierwszy ruch w górę od maja 2012 r., a w tej skali (40 pb) – od 2004 r.

Przy czym spodziewane są dalsze podwyżki. Niewykluczone, że do kolejnej dojdzie już na listopadowym posiedzeniu RPP.

Stopy procentowe NBP a oprocentowanie lokat

W konsekwencji tej decyzji wzrosną raty kredytów i oprocentowanie lokat. Aczkolwiek nie stanie się tak od razu. Banki aktualizują stawki z kilku-kilkunastotygodniowym poślizgiem.

Wedle ostatnich danych NBP średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych wynosi 0,03 proc. w skali roku. W ramach najlepszych ofert można zarobić 1,5-2 proc. Z tym że są one limitowane i obarczone różnymi ograniczeniami typu status nowego klienta czy mała kwota wpłat.

Wyższe stopy procentowe powinny doprowadzić do tego, że stawki na depozytach – zarówno przeciętne, jak i te najlepsze – odrobinę wzrosną. Jednak wciąż lokaty i konta oszczędnościowe nie będą chronić pieniędzy przed utratą siły nabywczej.

Oprocentowanie lokat bankowych po uwzględnieniu inflacji oraz podatku Belki

Wg GUS-u inflacja zbliża się do 6 proc. (szybki odczyt za wrzesień). Średnia z tego roku przekracza 4 proc. Niektórzy ekonomiści na najbliższe miesiące prognozują 7 proc.

Jak mieć konto oszczędnościowe w Banku Pekao na 5%?

Tymczasem jedna z największych instytucji na rynku zaskoczyła promocją. W jej ramach konto oszczędnościowe Banku Pekao Mój Skarb, przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat, przynosi odsetki w wysokości 5 proc.! Ostatni raz takie stawki w bankach komercyjnych dostępne były osiem lat temu.

waloryzacja składek emerytalnych
fot. Pixabay.com

Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez trzy miesiące (92 dni) od zawarcia umowy o pakiet PeoPay Kids. Ten obejmuje:

  • Konto Przekorzystne dla dzieci,
  • Skarbonkę, czyli wspomniany rachunek Mój Skarb oraz
  • aplikację mobilną dla małolatów (rodzic ma do niej dostęp z poziomu swojej aplikacji i może blokować funkcje oraz ustalić limity płatności na karcie latorośli).

Promocyjny kupon dotyczy środków nie większych niż 3000 zł. Oznacza to, że maksymalny zysk po trzech miesiącach wyniesie 30,44 zł. Niby niedużo, ale normalnie klient zainkasowałby… 5-6 gr.

Akcja specjalna trwa do 2 listopada. Mogą do niej przystąpić również obecni klienci organizacji kierowanej przez Leszka Skibę, o ile nie uczestniczyli w poprzednich edycjach promocji.

Konto oszczędnościowe Banku Pekao Mój Skarb dla dzieci w wieku 6-12 lat

Konto dla dzieci w Banku Pekao można otworzyć z poziomu bankowości elektronicznej Pekao24 lub w oddziale (ale nie w agencji czy placówce partnerskiej, bo wtedy traci się prawo do nagrody). Wystarczy do tego PESEL pociechy. Rachunek i powiązany z nim instrument płatniczy, którego nie trzeba zamawiać, są bezwarunkowo bezpłatne.

Z informacji Banku Pekao wynika, że z pakietu PeoPay Kids korzysta 60 tys. dzieci, z których większość (58 proc.) ma 10-12 lat. Cała instytucja obsługuje 5,5 mln klientów indywidualnych, co czyni ją drugą największą pod tym względem na polskim rynku.

>>zakładam konto oszczędnościowe w Banku Pekao na 5%<<

Premia za otwarcie konta osobistego w Banku Pekao

Jeden opiekun może otworzyć jedno konto Mój Skarb z podwyższonym oprocentowaniem. Przy czym w momencie zawierania umowy o PeoPay Kids rodzic musi mieć swój ROR w Banku Pekao.

Premia 200 zł za otwarcie konta
fot. freeimages.com

Na jego założeniu można zyskać premię nawet 200 zł. By tak się stało, należy:

  • otworzyć Konto Przekorzystne metodą na selfie lub z użyciem e-dowodu,
  • w każdym z trzech kolejnych miesięcy, licząc od miesiąca po zawarciu umowy, zapewnić wpływ na ROR jednorazowo min. 500 zł oraz wykonać jedną transakcję bezgotówkową kartą albo w telefonie na dowolną kwotę,
  • aktywować Pakiet Komfort (darmowy przez pół roku),
  • jak najczęściej płacić kartą w okresie pierwszych trzech miesięcy (od każdej transakcji bezgotówkowej organizacja z żubrem w logo zwraca 10 proc., ale łącznie nie więcej niż 100 zł),
  • Do 31 stycznia 2022 r. potwierdzić swoją tożsamość w oddziale (okazać dowód osobisty i złożyć podpis na karcie wzorów).

Ważne! Money-back nie obejmuje płatności w: aptekach, drogeriach, kasynach, hurtowaniach i sklepach z alkoholem, barach, pubach, tawernach, dyskotekach, klubach nocnych, związane z instytucjami finansowymi oraz zakładami wzajemnymi i loteriami.

Konto Przekorzystne jest darmowe w utrzymaniu pod dwoma warunkami: wpływ 500 zł i jedna płatność kartą lub w aplikacji miesięcznie. Klientowi, który spełni ten wymóg aktywności, przysługują co miesiąc dwie wypłaty z obcych bankomatów bez prowizji. Normalnie Bank Pekao nalicza za to 2,3 proc. (min. 5 zł).

>>zakładam konto osobiste w Banku Pekao z premią 200 zł<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.