Konto oszczędnościowe Nest Banku na 5%

konto oszczędnościowe z WIBOR-em Nest Banku

Po kolejnej w ostatnim czasie podwyżce oprocentowania konto oszczędnościowe Nest Banku zapewnia już 5 proc. odsetek. To jedna z najwyższych stawek na rynku. Z oferty skorzystają nowi klienci, którzy otworzą darmowy ROR. Przy okazji mogą założyć lokatę na 7 proc.

Nie ustaje rywalizacja banków o nasze oszczędności. W górę idą zarówno średnie stawki, jak i oprocentowanie najlepszych ofert. Te pierwsze są najwyższe od 2015 r. [zobacz wykres], a drugie przynoszą już nawet 7-7,2 proc. odsetek [sprawdź najwyżej oprocentowane lokaty].

Dziś w segmencie kont oszczędnościowych bez trudu znajdziemy propozycje zapewniające 5-6 proc. [sprawdź]. Z reguły wyróżniające się oferty mają charakter promocyjny. Przeważnie wymagają one wpłaty nowych środków (nadwyżki względem stanu z określonego dnia) albo są skierowane do nowych klientów.

Konto oszczędnościowe Nest Banku w promocji dla nowych klientów

Świetnym przykładem jest konto oszczędnościowe Nest Banku. Nowi klienci zarobią na nim 5 proc. w skali roku. Limit wkładu objęty promocyjnym kuponem wynosi 100 tys. zł.

Wyższe oprocentowanie naliczane jest w miesiącu otwarcia rachunku i przez kolejne dwa pełne miesiące kalendarzowe. Co później?

konto oszczędnościowe Nest Banku

Odsetki ustalane są w oparciu o WIBOR 3M pomniejszy o 4 pp. Na dziś daje to 2,8 proc. Badanie wskaźnika, który w ostatnim czasie systematycznie rośnie, następuje 15. dnia każdego miesiąca.

Nest Oszczędności to niejedyne dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe Nest Banku. Drugim jest Nest Skarbonka.

Na nim nowi klienci też zarobią 5 proc. Stawka naliczana jest przez sześć miesięcy, ale obejmuje saldo do 10 tys. zł. Później obowiązują standardowe zasady opisane wyżej.

»otwieram konto oszczędnościowe w Nest Banku na 5% z darmowym ROR-em i lokatą na 7%«

Lokata w Nest Banku na 7%

Warto również wspomnieć o innej świetnej ofercie depozytowej organizacji kierowanej przez Piotra Kowynię. Chodzi o Nest Lokatę Witaj. W wariancie półrocznym zapewnia ona odsetki w wysokości 7 proc. Można na niej ulokować do 20 tys. zł. Alternatywą jest wersja na trzy miesiące ze stawką 6 proc.

Wysokie oprocentowanie IKZE w bankach
fot. pixabay.com

Uwaga! Uzyskanie wyższego oprocentowania na lokacie półrocznej wymaga spełnienia trzech warunków. Chodzi o comiesięczny wpływ min. 2 tys. zł oraz wykonanie w każdym miesiącu trzech dowolnych transakcji (przelew zewnętrzny, płatność kartą albo Blikiem). Wymagane są także zgody marketingowe.

Inne dobrze oprocentowane lokaty Nest Banku opisane są tutaj. Najatrakcyjniej wypada depozyt na nowe środki na sześć miesięcy i rok (5,25 proc.).

Darmowe konto osobiste Nest Banku z bankomatami i wpłatomatami Euronetu

Otwarcie konta oszczędnościowego w Nest Banku, jak i założenie tam lokaty, wymaga otwarcia konta osobistego w pakiecie. Aczkolwiek to jest bezwarunkowo darmowe. Nie płacimy za:

Nest Konto w Nest Bank można otworzyć online przelewem weryfikacyjnym albo poprzez wideoweryfikację
 • prowadzenie ROR-u,
 • obsługę karty płatniczej Visa,
 • zwykłe przelewy internetowe,
 • przelewy europejskie (SEPA),
 • wypłaty z bankomatów Euronet (każda transakcja w innej maszynie to koszt 6 zł),
 • wpłaty we wpłatomatach Euronet,
 • prowadzenie kont walutowych w EUR, USD i GBP,
 • zlecenia stałe,
 • polecenie zapłaty,
 • płatności telefonem i zegarkiem.

Umowę o Nest Konto można zawrzeć całkowicie przez internet. Do wyboru mamy:

 • przelew weryfikacyjny ze swojego ROR-u w innym banku [akceptowane są transfery z: Banku Pekao, Santandera, ING Banku Śląskiego, mBanku oraz Alior Banku],
 • wideoweryfikację podczas rozmowy online z konsultantem.

»otwieram konto oszczędnościowe w Nest Banku na 5% z darmowym ROR-em i lokatą na 7%«


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.