Bank Nowy i lokata na 8,5%

Bank Nowy i lokata na Wysoki Procent 8,5

Bank Nowy z Poznania oferuje lokaty nawet na 8,5 proc. w skali roku. Tymczasem komercyjna konkurencja płaci nie więcej niż 8 proc. By założyć najlepszy obecnie depozyt na rynku, nie trzeba jechać na drugi koniec. Wszystkie formalności można załatwić online.

Najlepsze lokaty w bankach komercyjnych [zobacz zestawienie] dają obecnie zarobić 8 proc. w skali roku. Jednak na rynku można znaleźć perełki z jeszcze wyższymi odsetkami. Przy czym takowych należy szukać w bankach spółdzielczych.

Lokata Wysoki Procent Banku Nowego na 8,5% w szczegółach

Te ostatnie teoretycznie mają ograniczoną skalę działania obejmującą najczęściej kilka powiatów lub region. Ale są wyjątki.

Jednym z nich jest Bank Nowy, który na miesięcznej lokacie Wysoki Procent oferuje aż 8,5 proc. w skali roku. Dla porównania dodajmy, że stopa referencyjna NBP wynosi 6,75 proc., a WIBOR 3M będący miarą ceny pieniądza na rynku międzybankowym – 7,19 proc.

Bank Nowy oferuje lokatę o nazwie Nowy depozyt Wysoki Procent ze stawką 8,5%
fot. screen ze strony banku

Oprocentowanie jest stałe. Kapitalizacja następuje po upływie okresu umownego. Depozyt się odnawia, ale na warunkach lokaty standardowej.

[Edytowany 21 grudnia] W Credit Agricole pojawiła się lokata mobilna na 10 proc.! Takiej stawki nie było w banku komercyjnym od co najmniej dekady. Sprawdź szczegóły.

Lokata Wysoki Procent ze stawką 8,5 proc. dostępna jest dla nowych klientów. Zakłada się ją całkowicie online.

Wcześniej należy uzyskać dostęp do bankowości elektronicznej Banku Nowego i założyć bezpłatne konto o nazwie Rachunek depozytowy. Następuje to po potwierdzeniu tożsamości przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta w innym banku. Ponadto wymagane są zgody marketingowe. Limit wpłat wynosi 10 tys. zł.

[Edytowany 8 listopada] W listopadzie 2023, już po pierwszych obniżkach stóp procentowych przez RPP, Bank Nowy płaci 8,6 proc. To prawdopodobnie jedyna na rynku lokata lepsza od inflacji.

Lokaty na 8-8,2% w Banku Nowym

Ci, którzy dysponują większymi oszczędnościami, znajdą w Banku Nowym kilka innych ciekawych propozycji depozytowych. Zamiast lokaty miesięcznej mogą oni wybrać jeden z wariantów lokaty o nazwie Nowy Depozyt Gwarantowany z oprocentowaniem 8,1 proc. Ta dostępna jest w wersji:

  • kwartalnej,
  • półrocznej,
  • rocznej.

W każdym przypadku limit wpłat sięga 400 tys. zł. Kwotę tę należy podzielić na cztery depozyty po maksymalnie 100 tys. zł.

Lokata Nowy depozyt Zysk na nowe środki w Banku Nowym z Poznania

A co z obecnymi klientami? Ci mogą zarobić 8-8,2 proc., wpłacając na lokatę o nazwie Nowy depozyt Zysk nowe środki.

Chodzi o nadwyżkę względem stanu z 24 lipca. Przy jej ustalaniu organizacja zarządzana przez Magdalenę Pruchniewską bierze pod uwagę rachunki osobiste, oszczędnościowe i lokaty.

Do wyboru są trzy okresy zapadalności:

  • 3 miesiące – na 8 proc.,
  • 6 miesięcy – na 8,1 proc.,
  • 12 miesięcy – 8,2 proc.

W ramach każdej z lokat można ulokować 1 mln zł. I tyle też wynosi limit kwotowy depozytów zakładanych przez internet.

Depozyty na nowe środki również odnawiają się automatycznie ze stawkami standardowymi. Te wynoszą 3,7-7 proc.

Czym jest Bank Nowy?

Bank Nowy powstał na gruzach zdrowej części Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku, który z powodu ryzyka upadłości w styczniu 2020 r. został poddany przymusowej restrukturyzacji. Tak powstał Bank Nowy BFG. W październiku 2021 r. kupił go od BFG, który prowadził procedurę resolution, Wielkopolski Bank Spółdzielczy z Poznania i zmienił nazwę na obecną.

Bank Nowy powstał na bazie PBS-u Sanok w wyniku przymusowej restrukturyzacji

Bank Nowy pozostał odrębnym podmiotem. Aczkolwiek wraz z WBS-em, który działa pod marką neoBank, tworzy holding. Blisko współpracuje także z PBS-em Ciechanów. W Poznaniu mieści się też siedziba instytucji kierowanej przez Magdalenę Pruchniewską. Przy czym adresem korespondencyjnym pozostał ten sanocki.

Z dokumentów zatwierdzonych przez biegłego rewidenta wynika, że na koniec 2021 r. aktywa Banku Nowego wynosiły 981 mln zł. Jego portfel kredytowy opiewał na 773 mln zł. Klienci trzymali w nim 798 mln zł. Współczynnik wypłacalności wynosił 15,8 proc., czyli sporo powyżej zalecanego przez KNF poziomu.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.