IKE w Getin Banku pod lupą

Konto Proste Zasady getin bank

Po ostatnich podwyżkach stóp procentowych znacząco wzrosła atrakcyjność IKE w Getin Banku. Przy czym wysokość oprocentowania to niejedyna zaleta oferty dostępnej w instytucji kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Getin Bank należy do wąskiego grona instytucji o zasięgu ogólnokrajowym, które oferują IKE w formie konta oszczędnościowego. W dodatku wysokość naliczanych odsetek ustala w klarowny dla klienta sposób, wiążąc je z poziomem stopy referencyjnej NBP.

Zakładamy IKE w Getin Banku

A ta w ostatnich tygodniach mocno wzrosła. W efekcie IKE w Getin Banku bardzo zyskało na atrakcyjności. Obecnie zajmuje drugie miejsce w naszym cokwartalnym rankingu IKE ze stawką 6,75 proc. w skali roku.

Zresztą dotyczy to również innych IKE, których oprocentowanie oparte jest o rynkową (WIBOR) lub oficjalną cenę pieniądza. Zdecydowanie gorzej wypadają propozycje tych podmiotów, które samodzielnie ustalają oprocentowanie IKE.

Przeczytaj, co dla klientów oznacza przymusowa restrukturyzacja Getin Banku.

IKE w Getin Banku
fot. screen ze strony produktowej Getin Banku

By otworzyć IKE w Getin Banku, trzeba pofatygować się do oddziału. Dotyczy to również obecnych klientów. Nie ma możliwości założenia konta emerytalnego z poziomu bankowości elektronicznej czy przez kuriera.

Nie trzeba przy tym zawierać umowy o ROR (ten można założyć online, metodą na selfie). Warto jednak uzyskać dostęp do bankowości elektronicznej. Dzięki temu będzie można kontrolować środki przez internet.

Kapitalizacja IKE w Getin Banku odbywa się w cyklu rocznym. Odsetki pojawiają się na rachunku w rocznicę jego otwarcia.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Getin Banku na 7,5%<<

Uwaga na brak pierwszej wpłaty i aktywności na koncie emerytalnym

Co jeszcze warto wiedzieć o IKE w Getin Banku? Po nabyciu uprawnień wypłata możliwa jest jednorazowo albo w 2-12 ratach (decyduje klient).

Każda transza jest przelewana na wskazany rachunek 15. dnia kolejnego miesiąca. Do czasu wypłaty ostatniej raty pozostałe środki podlegają kapitalizacji.

płatność gotówką za opłaty i prowizje oraz ulgi dla mikroprzedsiębiorców
fot. pixabay.com

Z tym że przy wychodzeniu z inwestycji lepiej mieć ROR w organizacji kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego. Dlaczego? Każdy przelew zewnętrzny z IKE kosztuje 10 zł.

Getin Bank może wypowiedzieć umowę o IKE z dwumiesięcznym wyprzedzeniem z kilku powodów. Jednym z nich jest brak wpłaty lub niezrealizowanie wypłaty transferowej w ciągu sześciu miesięcy od założenia IKE (ust. 31 lit. d umowy).

Ponadto umowa o IKE uleganie rozwiązaniu po upływie 10 lat od wydania ostatniej dyspozycji. To przepis znany z rynku tradycyjnych ROR-ów. Ma zapobiegać powstawaniu tzw. martwych kont, których później nie może znaleźć rodzina zmarłego.

IKE w Getin Banku założymy tylko w oddziale
fot. Getin Bank

Getin Bank realizuje wypłatę i wypłatę transferową w ciągu 14 dni od złożenia dyspozycji. W przypadku zwrotu częściowego robi to w ciągu 30 dni od złożenia wniosku. To standardowe terminy w branży.

Warto zwrócić uwagę na brak opłaty za wycofanie środków przez upływem 12 miesięcy od założenia konta emerytalnego. To rzadkość na rynku. Dla porównania BNP Paribas pobiera za taką operację 600 zł.

Najważniejsze opłaty za IKE w Getin Banku

DyspozycjaOpłata
Otwarcie IKE0 zł
Prowadzenie IKE0 zł
Wpłata na IKE
(gotówką w kasie)
0 zł
(pierwsze dwie wpłaty w miesiącu, każda kolejna – 10 zł)
Wypłata, wypłata transferowa, zwrot przed upływem 12 miesięcy od zawarcia umowy0 zł
Ustanowienie dyspozycji na wypadek śmierci19,99 zł
Opracowanie: ObiektywneFinanse.pl na podstawie TOiP Getin Banku. Stan na 6.12.2021 r.

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.